جزئیات
تاریخ انتشار: 25 اکتبر 2019
دسته بندی:
آموزش اشترودل عالی

اشترودل یک نوع میان وعده یاغذای اصلی می باشد که طرفداران بسیاری دارد از جمله کودکان به دلیل طعم عالی که این غذا داره خیلی دوست دارند.
دراصل این غذا اتریشی بوده و نوع سنتی آن شیرینی رین می باشد و به عنوان صبحانه مورداستفاده قرارمی گیرد.

اشترودل مدل های مختلفی داره که امروز چندمدلشو آموزش میدهم.

این غذا باخمیرجادویی درست می شودکه نقش مهمی درطعم غذا داره خمیر جادویی که من درست میکنم فوق العاده خوشمزه و خوش بافت هست.

داشتن مخمر سالم در بافت این نان خیلی مهمه خمیر مایع مهمترین نقش را درفرآیند تهیه نان های حاوی مخمر ایفا می کند اهمیت خمیرمایه درتهیه نان به حدی است که اگرنان شما دارای بافت و کیفیت مطلوبی نبود اولین ماده اولیه ای است که باید کنترل شود پس درخرید خمیر مایع وعمل امدنش دقت کنید تا نتیجه بهتری بدست بیارید.

خب دیگه توضیحاتمون زیادشد 😂 بریم سراغ آموزش

مواد اشترودل مرغ و قارچ

مواد لازم برای تهیه خمیر جادویی:
آرد سفید: ۳۵۰ الی ۴۰۰گرم

تخم مرغ: ۱ عدد

خمیرمایه: ۸ گرم

شیریا آب: ۱۵۰ گرم

شکر ۵۰ گرم

نمک: ۱ قاشق چ

روغن مایع: ۶۰ گرم

زرده تخم مرغ: یک عدد برای رمال

زعفران : یک ق

کنجد: به مقدار لازم

مواد لازم برای مواد میانی اشترودل:
سیب زمینی: یک عدد نگینی شده

پیاز: یک عدد

قارچ: ۲۰۰ گرم

مرغ : ریز شده یک تکه

فلفل دلمه: نصف یک عدد کوچک

ذرت: نصف فنجون سه ق

سبزی معطر: کمی

سیر: یک عدد در صورت دلخواه

رب گوجه: ۲ قاشق غ
ادویه: نمک فلفل قرمز سیاه زرد چوبه وکاری به مقدارلازم

پنیر پیتزا: ۱۰۰ الی ۲۰۰ گرم

طرز تهیه خمیر جادویی:
ابتدا پودرخمیر مایع را با نصف قاشق شکر درکاسه ای تمیز ریخته ومقداری از آب یاشیر که گرماش درحدی باشه که دستو نسوزونه در کاسه ریخته با قاشق همش میزنیم درش را گذاشته ۱۰ دقیقه صبر میکنیم تا عمل بیاد همون طور که بالا هم توضیح دادم عمل اومدن خمیر مایع مهمه خوب اگه پف کرد استفاده کنید در غیر این صورت پودرخمیرتون فاسد شده باید دور بریزید.

در ظرفی دیگه تخم مرغ شکر روغن نمک به ترتیب ریخته با مفتول دستی همش می زنیم وقتی خوب مخلوط شد خمیر مایع که عمل اومده را هم به موادمون اضافه میکنیم همش میزنیم ارد الک شده را درچند مرحله به موادمون اضافه میکنیم بادست خوب مخلوط کرده تا خمیر یک دست و لطیفی بدست بیاد اگر خمیرتون کمی چسبنده بود مقداری ارد اضافه کنید ورز بدهید درظرفی که کمی چرب شده خمیرمونو منتقل کرده روی ظرفمونو پوشانده درجای گرمی گذاشته تا استراحت کنه و حجمش دو سه برابر بشود.

درهمین حین شروع کرده مواد میانی اشترودل را اماده می کنیم یک عدد سیب زمینی نگینی تفت داده بعد پیاز و گوشت مرغ و فلفل دلمه قارچ همه موادو به ترتیب تفت می دهیم در آخر سبزی و ادویه و رب را اضافه میکنیم سعی کنید مواد تون آبکی نباشه.

حالا خمیر که حجمش بیشتر شده و امادس برمیداریم دوباره ورز می دهیم در روی سطح صافی یک چونه کوچیک به اندازه نارنگی برداشته پهنش می کنیم یک سمت مواد ریخته کنی پنیر پیتزا می ریزیم سمت دیگه اشترودل را با چاقو چند تا خط عمودی می اندازیم از سمتی که مواد ریختیم شروع به رول کردن خمیر میکنیم سمت برش خرده روی کار باید باشه. یکم حالت حلالی داده روی سینی می چینیم و بعد بیست دقیقه استراحت زرده تخم مرع و زعفرون همش زده روی اشترودل ها با فرچه رمال کرده کمی کنجدد می پاشیم بعد داخل فر که از قبل گرم شده اشترودل هارو می گذاریم با ۱۸۰ درجه به مدت نیم ساعت وقتی سطح اشترودل ها طلای شد برمیداریم

نوش جان می فرماییم😋😋😋

اینجا مدل دیگه اشترودل اموزش میدهم

این مدل اشترودل بچه ها خیلی می پسندن شکل لاک پشت تمساح یا هر شکلی که دوست دارید.

برای اشترودل لاک پشت یک چونه کوچیک برداشته یکم پهن میکنیم از موادیک قاشق ریخته پنیر کمی می ریزیم بعد همون مقدار و اندازه دوباره خمیر برداشته روی مواد می گذاریم لبه هاشو بادست درست میکنیم برای سرو پاها چند تا توپک خمیر درست کرده می چسبونیم روی لاک چند تا شیارباچاقو می اندازیم چشم و دهنشم سلیقه ای هر چی دوست داشتید بزنید.

برای تمساح هم همینطوردرست کرده منتها کشیده تردرست کرده روی بدنش حالت بدهید

یک مدل دیگه اشترول که ساده تره به شکل رول هست

مدل دیگه که ساده تره

خمیرو بازکرده به شکل مستطیل یک سمت خمیر مواد ریخته بعد پنیر سپس از سمتی که مواد زدیم شروع به رول وجمع کردن می کنیم بعد رمال زرده تخم مرع زده وکنجد می پاشیم .

به قلم مهیار

هفت − سه =